Menu

Doğu ekspresi bilet nasıl alınır

PAYLAŞ!

Doğu ekspresi ile karsa yolculuk yapma arzusu gezmeyi çok seven herkesin yaşaması gereken bir deneyim. Doğu ekspresi bilet nasıl alınır, Doğu Ekspresine bilet almak zor mu?, hangi tarihler içerisinde bilet bulabilirim?, istediğim tarihler arasında bilet alamaz mıyım? işte aklınızdaki bütün sorulara cevaplar.

Birçok turizm şirketi bu biletleri uçuk fiyatlara müşteriye satmaya devam ediyor. Doğu ekspresinde seyahat etmek istiyorsanız yataklı vagon bulmak oldukça zor bir eylem. Bu yazımızda doğu ekspresinde yataklı olarak bilet almanın püf noktalarına değindik.

Doğu ekspresi bilet nasıl alınır

Her gün sabah 7:00’den itibaren sürekli olarak kontrollerinizi gerçekleştirin. Bir aylık süreç içerisinde sistem sizlere maalesef bilet sunmayacaktır. (2 yataklı) Sistemde bilet olmasa da yan vagonlara geçerek kontrol etmeye devam edin. Örneğin 20 ocakta seyahat etmek istiyorsanız aralık ayının yirmisine gelmeden bilet bakmaya başlayın. 20 ocakta bilet bakmaya başlarsanız en erken bilet bulabileceğiniz tarih 20 şubattır. Kısaca gitmek istediğiniz tarihin biletini bir ay öncesinden bakmaya başlamanız gerekiyor. Temkinli davranmanız da fayda var. Önemli not: biletler en geç iki saat içerisinde tükenmekte.

Doğu ekspresi ile Kars’a seyahat etmek sosyal medya üzerinden popüler olduğu için birçok kişi tarafından tercih edilmekte.

Doğu ekspresi ile Kars’a seyahat

Bu yolculukta yataklı vagonları tercih ederseniz oldukça rahat bir seyahat yapmış olursunuz. Bu vagonları genelde turistler kullanıyor, nostalji düşkünleri ve rahatına önem verenlerde tercih edebilir. Dikkat çeken turun güzergahı ise şu şekilde: Ankara > Kırıkkale > Kayseri > Sivas > Erzincan > Erzurum > Kars. Bu tren büyük şehirlerde on dakika küçük duraklarda ise en fazla dört dakika mola veriyor. Tren Ankara’dan 18:00’da kalkarak bir sonraki gün 18:30’da Kars’a varıyor. Aynı şekilde Kars’tan her sabah 08:00 hareket ediyor ve bir sonraki gün 08:30’da Ankara’ya varıyor. Doğu ekspresi rötarlı olarak hareket edebiliyor. Bu rötarlar önünde yük treninin olup olmamasına ve hava şartlarına göre bir veya iki saat olarak değişebiliyor.

Doğu Ekspresi biletleri nereden alınıyor?

https://ebilet.tcddtasimacilik.gov.tr/view/eybis/tnmGenel/tcddWebContent.jsf

Sizlerde Doğu ekspresi bilet nasıl alınır sorusunu kara kara düşünüyorsanız veya daha önce bu turu gerçekleştirme imkanı elde ettiyseniz anılarınızı bizimle yorum olarak paylaşabilirsiniz.

PAYLAŞ!

cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir