Menu

Havya ucu nasıl temizlenir?

PAYLAŞ!

Lehim makinası kullanan herkesin başına gelmiştir. havya ucu nasıl temizlenir Çalıştığınız havya uçları gün geçtikçe çok kötü bir görünüme sahip oluyor. Ancak bu kötü görüntünün önüne geçmek mümkün.

Havya ucu nasıl temizlenir?

Eğer siz bir meslek eğitim lisesi öğrencisiyseniz büyük ihtimalle size öğretmenleriniz Proskit SH-1025 havya ucu temizleme teli’ni önerecektir. Oldukça pahalı olan bu tel 50,46 TL‘den müşteriye satılmakta. havya ucu nasıl temizlenir Hiçbir öğrenci bu parayı bu tele vermez veremez. İşini en az bu tel kadar iyi yapan diğer bir telle sizi tanıştırmak istiyorum. Bulaşık Teli evet evet yanlış duymadınız havya uçlarınızı artık max. 1 TL ile temizleyebilirsiniz.

havya ucu nasıl temizlenir

Bana göre piyasada çok yüksek meblağlara itelenen havya ucu temizleme tellerinden hiçbir farkı yok. İşini gayet iyi yaparak sizleri memnun ediyor. Havya ucu temizliğinde bu bana yetmez daha havya ucu nasıl temizlenir sağlam temizlemem gerekiyor diyorsanız okumaya devam edin. Havya’yı lehim pastası ile bir güzel pastalayın, lehim telini havyanıza yedirerek bulaşık teline sürtün. Bu aşamada tek yapmanız gereken biraz kaba kuvvet kullanmak bulaşık teli ile ne kadar fazla baskı yaparsanız o kadar güzel sonuç elde edersiniz.

Farklı bir yöntem daha mevcut ancak ben bunu önermiyorum. Eğer elinizde zımpara bulunuyorsa havyanız soğukken havyayı zımparalayın. Ardından bulaşık teliyle temizleme işlemini uygulayın. Bu yöntemi ben pek sağlıklı bulmuyorum, belli bir süreden sonra havya ucunuz aşınarak zarar görecektir.

Piyasada satılın havya temizleyici tel fiyatı: 50,46 TL
Bulaşık teli fiyatı: 1 TL – 0.50 TL 🙂

Karar sizin!

PAYLAŞ!

cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir