Menu

İngilizce nasıl geliştirilir

PAYLAŞ!

Yabancı dil geliştirme konusunda birçok tavsiye veya yöntem duymuşsunuzdur. Bazısına göre ingilizce geliştirmenin en iyi yöntemi yurt dışında yaşamak bazısına göre ise yabancı dizi izlemek. Bu konuda ingilizce nasıl geliştirilir anlatıldı.

Öncelikle online platformlarda ingilizce geliştirmeye çalışmak pek bir işe yaramıyor. Bir yerden sonra sıkıcı gelmeye başlayan bu siteler sizi ingilizceden soğutabilir. Kursa gitmek ingilizcenizi geliştirmek için faydalı olacaktır ancak sizlere biraz tuzluya patlayabilir.

En mantıklı seçim yurt dışında belirli bir süre bulunmak ve çevre edinmekdir. Bu çevre sayesinde ingilizceyi yaşarken öğrenebilirsiniz. Eğer bilgisayar başında bol bol vakit geçiriyorsanız oyunları veya zaman harcamayı sevdiğiniz siteleri ingilizce sürümlerini kullanabilirsiniz. Bu adım ufakta olsa ileride çok işinize yarayacaktır.

Yabancı dizi & film

Yabancı dizi filmleri alt yazı izleyerek ingilizce seviyenizi bir adım ileriye taşıyabilirsiniz. Bu yöntem oldukça tercih ediliyor ve öneriliyor. Vakti zamanında bende ulen bu dizilerden ingilizceyi nasıl geliştiriyorsunuz diyordum ancak hızlı konuşulan sahneler değilde tek veya birkaç kelimenin geçtiği sahnelerde yer ediyor ingilizce nasıl geliştirilir hafızada, zamanla bu kelimeleri diğer sahnelerde anlayıp anlamadığınız kelimeyi Türkçe’ye çevirerek anlamaya çalışıyorsunuz. Efsane bir yöntem size çok katkısı olacaktır. Yabancı dil eğitim kurslarına para vermek yerine yabancı dizi film izlemek ve yabancı arkadaşlar edinerek konuşmak ingilizcenizi daha iyi geliştirebilir.

Türkçe öğrenmek isteyen birini bulmak

Bunun için son zamanlarda oldukça çeşitli platform kuruldu ancak hepsi ücretli. Birçok internet sitesi üzerinden Türkçe öğrenmek isteyen bir arkadaş edinebilirsiniz. Örneğin yabancı forumlarda zaman geçirerek bir arkadaş edinebilirsiniz. Ancak bu tür platformlar üzerinde gerçekten dil öğrenmek isteyen birisini bulmak oldukça zor. Eğer bayan olarak böyle bir arayış içerisine girdiyseniz kesinlikle cinsiyetinizi belli etmeyin. ingilizce nasıl geliştirilir Aksi halde sapık bir yabancı dil öğrenmek isteyen arkadaşınız olacaktır. Böyle tipler çok var yani dil öğrenmek isteyen nadir çıkıyor. Düzgün bir arkadaş edinmek oldukça zor. Eğer bir erkekseniz ufak bir uyarı yapmam gerekecek. Sizinle tanışmak isteyen yirmi ve yirmi beş yaş arası bayanlar genelde fake yani sahte hesap oluyorlar. Mail adresinizi, telefonunuzu vs aldıktan sonra sizi sürekli reklam mesajlarıyla rahatsız edebiliyorlar. Sahte kamera açarak sizi hiç istemeyeceğiniz zor durumlara sokabilirler aman dikkat edin.

Tatil bölgeleri

Öncelikle tatile çıkmadan birkaç ay önce ingilizce kelime ezberlemeye başlayın. Kendinize günlük kotalar oluşturarak örneğin 30 kelime ezberleyin. Bu yöntemi birkaç ay sürdürün ve hemen ardından internetten, yakın çevrenizden veya hocalarınızdan cümle kurmayı öğrenin. Ardından tatile çıkıp tatil bölgesinde ki yabancı arkadaşlarınızla ingilizcenizi geliştirebilirsiniz. Bu yöntemde oldukça tavsiye edilmektedir.

Eğer sizinde ingilizce geliştirmek için kendinize has yöntemleriniz varsa lütfen bizimle “yorum” olarak paylaşın.

PAYLAŞ!

cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir