Menu

Kafa dağıtmak için neler yapılır

PAYLAŞ!

Oldukça yoğun ve tempolu günler geçiriyorsanız ve aklınızda kafa dağıtmak için neler yapılır gibi sorular varsa doğru yerdesiniz diyebilirim.

Bu tür zamanlarda ben hava değişimi yaparak kendimi yapacağım veya yapmakta olduğum işe motive ediyorum bu hava değişimleri bana oldukça iyi geliyor. Birkaç günlük seyahate çıkarak, her şeyden uzaklaşıp kafa dinliyorum. Bu yöntemi bu yazıyı okuyacak herkese de tavsiye ederim. Bunun yanı sıra aşırı yoğun değilseniz sevdiğiniz web sitelerinde zaman öldürebilirsiniz. Bu yöntem sizleri birazda olsa rahatlatacaktır.

Puzzle & Müzik

Bol parçalı puzzle ile kafa dağıtmak birebirdir. Yanında içecek ve yüksek sesli olarak dinlediğiniz tarzdaki müzikleri unutmayın.

Dizi & Online oyunlar

Dizi izlemeyi pek sevmem öyle ahım şahım izlediğim diziler yoktur ancak online oyunları tavsiye ederim. Yaptığınız işten sıkıldığınız an oyuna girerek dünyayla aranızdaki bağlantıyı kesebilirsiniz.

Alkol & Muhabbet

İki veya üç kafa dengi arkadaşınızla birlikte alkol eşliğinde güzel mekanlarda oturup muhabbet edebilirsiniz. Burada arkadaş seçimi oldukça önemli boş muhabbet yapan gereksizler den uzak durun. (KAÇIN)

Doğa

Bulunduğunuz İl veya İlçede bulunan ve daha önce hiç gitmediğiniz yerlere giderek kafa dağıtın. Kimselerin bilmediği, insanların az tercih ettiği yerlere her hafta olmasa da sık sık ziyaret etmeye çalışın. Ormanlar, köyler, dereler, göller sizlere oldukça iyi hissettirecektir.

Balık tutmak

İmkanınız varsa balık tutun. Zamanımın kısıtlı olmasından dolayı uzun zamandır balığa çıkamıyorum. Fakat, gerçekten kafa dağıtmak için en iyi yöntemlerden biri diyebilirim. Hedefiniz balık tutmak olunca, kafanızda hiçbir şey kalmıyor.

Şimdilik bu kadar eğer sizde kafa dağıtmak için neler yaptığınızı bizimle paylaşmak isterseniz yorum kısmını kullanabilirsiniz 🙂

PAYLAŞ!

cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir