Menu

Kurusıkı tabanca alırken dikkat edilmesi gerekenler

PAYLAŞ!

Kullanımını oldukça sakıncalı bulunan bu silah çok basit birkaç adımla tedarik edilebiliyor. Eğer sizde kurusıkı silah sahibi olmak istiyorsanız okumaya devam edin. Hep duyarız da acaba tam olarak nedir ne değildir bilir miyiz? kuru sıkı silah nasıl bir üründür? nasıl neyle çalışır?, adam öldürür mü?, neden kolay alınabiliyor? niye lise çağındaki çocukların bile elinde var? ortalıkta bu kadar çok olması sizi de rahatsız mı ediyor? Birçok kişi zevk için kurusıkı tabanca sahibi olduğunu söylese de pek inandırıcı gelmiyor.

Kurusıkı tabanca alırken dikkat edilmesi gerekenler

Kurusıkı silah sahibi olmak için herhangi bir belge gerekmez. (ruhsat vs.) Çok saçma bulduğum bir nokta. Bu silahlar ufak birkaç işlemle gerçek silahtan farksız kılınabiliyor.

Sadece ve sadece 18 yaşını doldurman yeterli. Yani lise çağındaki bir öğrenci bu silaha kolaylıkla erişebilir.

Faturasız kurusıkı tabancalar yasaktır.

Eğer kurusıkı silahı internet üzerinden sipariş verdiyseniz dikkat etmeniz gereken bir nokta var. Kargodan sipariş verince direkt elinize ulaşır ancak sipariş verirken kimlik bilgilerini doğru olarak vermelisiniz. Bu sayede fatura kimlik bilgileriniz üzerinden kesilir ve yasal olarak sorun yaşamazsınız.

Bu silahı taşırken adınıza kesilmiş faturası ile şarjör ve mermileri ayrı ayrı olacak şekilde silahın kendi çantası içinde ilçenizde bulunan emniyet müdürlüğüne gidip silahın kaydını yaptırmalısınız. Aksi halde bu silah üzerinizde yakalanırsanız Olağan üstü hal kapsamında olduğumuz için ateşli silahlar kanunu maddeleri gereği dört ila on altı yıl arası değişecek hapis veya yüklü miktarda para cezası ödemek zorunda kalabilirsiniz.

Kurusıkı silahlar gerçeğine çok benzediği ve ayırt edilmediği için karşı taraf üzerinde caydırıcı bir etki yaratabilir. Tabi bir başka kişi bu silahı gerçek sanarak sizden önce davranıp elindeki gerçek silahı ateşleyerek sizleri en yakın eşşek cennetine göndermezse. Dikkat etmenizde fayda var.

Kurusıkı tabanca alırken yapmamız gerekenleri listeledik eğer unuttuğumuz bir nokta varsa lütfen yorum olarak bizlere bildirin.

PAYLAŞ!

cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir