Menu

Televizyon reklam fiyatları ne kadar

PAYLAŞ!

Çoğu kişinin merak ettiği hatta bir şehir efsanesine dönüşen ulusal Televizyon reklam fiyatları ne kadar televizyon kanallarında yayınlanan reklamların saniye ücretini sizler için araştırdık. Ne kadar olabilir, nasıl verilir gibi soruları sizde merak ettiyseniz doğru yerdesiniz.

tv reklam fiyatları

Haliyle bu ulusal kanallarda gündüz ve gece kuşağı fiyatları farklılık gösterecektir. Biz sizlere Televizyon reklam fiyatları ne kadar ortalama olarak fiyatları sunacağız. İzlemekten sıkıldığınız lüks araba reklamları, GSM operatörleri reklamları, gıda sektöründeki abartılı reklamlar, temizlik sektöründeki reklamlar, dijital banka reklamları ve en önemlisi kadınla erkeği izleyiciye bir cinsel obje olarak sunan bu reklamların saniye ücretlerini merak mı ettiniz?

Bu fiyatlar reklam vermek istediğiniz kanala göre değişkenlik gösterebilir. Ortalama bir fiyat sunulmuştur.

Televizyon reklam fiyatları ne kadar

Değişkenlik göstersede çoğu televizyon kanallarında gündüz kuşağı reklam saniye ücreti ortalama olarak 40 – 140 TL arası değişir. Gece-Akşam fiyat aralığı ise 170 – 1900 TL’dir. Ses kayıt türü, reklam vermek istediğiniz tarih, reklamın hitap etmesi istenilen kitle fiyatlar konusunda oynama yapabilir. Eğer siz reklamınızın herhangi bir program sırasında bant şeklinde çıkmasını istiyorsanız kesenin ağzını biraz daha açmanız gerekiyor. Bu tür işlerle uğraşan medya şirketleri sizlere yardımcı olabilir.

Bu şirketler ulusal kanallarla anlaşma sağladığı için ürün veya hizmet alımlarında daha ekonomik fiyatlar sunabiliyor. Eğer markanızın tanıtımını yapmayı düşünüyorsanız bu tür ajanslarla anlaşabilir, A’dan Z’ye bütün prodüksiyon işlerini de yaptırabilirsiniz.

PAYLAŞ!

bir yorum
  1. Tayfun Koca Kasım 23, 2017 / Cevapla

cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir